Napisz list do Komitetu

Drodzy,

Pewnie już słyszeliście, że 31 stycznia 2017 roku złożyłem w Komitecie Noblowskim wniosek o przyznanie Fundacji WOŚP – Pokojowej Nagrody Nobla (Nobel Prize) i nominacja ta została przyjęta.

Moja inicjatywa ma na celu uhonorowanie nie tylko Fundacji i jej zarządu (w tym oczywiście Jurek Owsiak), ale przede wszystkim tych wszystkich osób, które przez 25 lat angażowały się w działalność Fundacji, uczestniczyły w kweście w charakterze wolontariuszy, organizowały finały i wrzucały pieniądze do puszek, czyli Was.

Procedura Pokojowej Nagrody Nobla jest taka, że około 15 lutego ze zgłoszonych nominacji tworzona jest krótka lista. Byłoby ważne, aby na tej liście znalazła się Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I w tym możemy pomóc. Jako inicjatorzy wniosku (grupa pasjonatów, nie związanych instytucjonalnie z Fundacją) zaplanowaliśmy masową akcję pisania listów do Komitetu Noblowskiego z poparciem dla tej inicjatywy. Ważne, aby takich listów poszły setki tysięcy, a może miliony, bo wtedy to zostanie zauważone. I Ty możesz napisać taki list.
Nie tworzymy wzorcowego listu, chcielibyśmy, aby każdy taki list był indywidualny, napisany „od serca”, własnymi słowami, z własną argumentacją. Byłoby idealnie, gdyby listy były pisane po norwesku (wiem, że nie jest to język w Polsce specjalnie popularny) lub angielsku (nie chodzi w nich o nadmierną poprawność gramatyczną lub składniową), ale także listy w języku polskim na pewno zostaną docenione. List może być napisany na komputerze lub odręcznie. List nie musi być długi, powinien zawierać poparcie dla nominacji i uzasadnienie (własne). Ale nie musi też być krótki, jeśli zechcesz opisać w nim swoje doświadczenie dotyczące korzystania z pomocy Fundacji lub zaangażowania na jej rzecz, byłoby świetnie.

Zatem, bardzo proszę, napisz taki list.

Listy należy adresować do: Norwegian Nobel Institute, Henrik Ibsens Gate 51, 0255 Oslo, Norway, z dopiskiem „Peace Nobel Prize for The Great Orchestra of Christmas Charity Foundation” i wysyłać pocztą.

Jeżeli koszt wysłania takiego listu pocztą przekracza Twoje możliwości, możesz wysłać go elektronicznie na adres: nominations@nobel.no, ale zależy nam, aby jak najwięcej z nich trafiło do Komitetu Noblowskiego w formie papierowej.

Wyobraźcie sobie wrażenie, jakie zrobią pudła z naszymi listami ustawione w sekretariacie Komitetu.

Przed wysłaniem listu, zrób mu zdjęcie lub zeskanuj i wyślij nam (na adres e-mail nobeldlawosp@gmail.com).

Dla osób zaangażowanych w naszą akcję utworzyliśmy na fb serwis @nobeldlaorkiestry. Proszę, polub go i w tym serwisie znajdziesz swój list (jeśli nam go wyślesz). Będziemy publikowali każdy list, jaki do nas dotrze. Tam też będziemy umieszczali aktualne informacje na temat naszej inicjatywy, materiały medialne itd.

Teraz najważniejsze jest, aby listy szybko trafiły do Komitetu Noblowskiego. Czy mogę na Ciebie liczyć? W ten weekend? Dzięki.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki list napisali Twoi bliscy, przyjaciele, znajomi. Spokojnie podziel się tą wiadomością z nimi wszystkimi.

Jeszcze raz dziękuję.
Kłaniam się serdecznie.
Prof. nadzw. dr hab. Adam Grzegorczyk
(Wyższa Szkoła Promocji, Mediów i Show Businessu w Warszawie)

PS. Inicjatywa ma charakter obywatelski, nie tworzymy żadnych formalnych komitetów poparcia, nie mamy stacjonarnego adresu, nie zbieramy pieniędzy, po prostu działamy, każdy jak może.

Reklamy